Większe wydatki na produkty farmaceutyczne wydłużają życie

Większe wydatki na produkty farmaceutyczne wydłużają życie

Badania dotyczące wpływu leków i suplementów diety na długość życia człowieka trwają od wielu lat. Nie trzeba być jednak profesorem nauk medycznych, by wiedzieć że odpowiednie ułożona dieta i leczenie pomagają pozbyć się problemów i obniżyć śmiertelność.

Jednak fachowcy mówią o tym znacznie szerzej i na podstawie konkretnych faktów.

Jak prowadzone są badania i jakie wnioski z nich płyną

INFARMA zbadała sytuację w naszym kraju. Porównali oni zarobki, wydatki na leki i przede wszystkim dostępność dla przeciętnego Kowalskiego różnych produktów. Wyliczenia mówią o tym, że wskutek mniejszej dostępności leków w Polsce występuje około dwanaście tysięcy zgonów więcej, aniżeli miałoby to miejsce w przypadku porównywalnych wydatków jak chociażby w Niemczech. Wynika to zarówno z niższych zarobków jak i systemu redundacji.

Jak sobie radzić w obecnej sytuacji

Tutaj sprawa jest dość prosta, wiele produktów możemy zakupić taniej szukając w odpowiednich źródłach. Pomoce są tutaj apteki internetowe dające coraz większe możliwości zakupu różnych produktów medycznych. Wszakże na średnio gorszy stan zdrowia Polaków względem innych krajów unijnych wpływa nie tylko dostępność leków, ale też i produktów do rehabilitacji, środków higienicznych przydatnych w niektórych schorzeniach a także wiele, wiele innych produktów jak chociażby suplementy diety. Brak witamin i mikroelementów w dłuższej perspektywie także niekorzystnie wpływa na organizm i jego zdolności regeneracyjne. Optymalizacja wydatków może nieco poprawić ten stan rzeczy.

2 komentarze do “Większe wydatki na produkty farmaceutyczne wydłużają życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *