Jak zwalczać przeziębienie?

Jak zwalczać przeziębienie?

Sezon przeziębień zaczyna się rozwijać na pełnych obrotach.

Dlatego też warto jest poważnie przeanalizować różne sposoby zwalczania tego schorzenia. Jest na to wiele sposobów, zarówno naturalnych jak i tych wprost z apteki. Każdy ma na to odpowiedni sposób.

Domowa apteczka wprost z Twojego ogrodu

Nie jest tajemnicą, że przeziębienie jest tym rodzajem choroby, który to nie wymaga wizyty u lekarza i nadaje się do tak zwanego samoleczenia. Dzięki odpowiedniemu dobraniu naturalnych składników można pobudzić naturalną odporność i zdolność zwalczania choroby. W kuchni lub ogrodzie znajdziemy na przykład gorczycę. Dodanie jej do gorącej kąpieli nóg wzmaga krążenie w całym organizmie i pozwala na dotarcie terapeutycznych dawek ciepła i tlenu we wszystkie miejsca na ciele. Kolejną rzeczą obecną w naszej okolicy jest także kwiat rumianku. Napar z niego można zarówno pić i używać do płukania gardła, jak i stosować inhalacje dla oczyszczenia i poprawienia kondycji górnych dróg oddechowych.

Zioła i ich działanie

Oprócz tych najpopularniejszych metod warto też wspomnieć o kilku innych ziołach powszechnie stosowanych do wspierania samoczynnego leczenia przeziębienia. Mocno niedoceniana jest szałwia lekarska, która to nie tylko poprawia krążenie, ale również działa przeciw wirusowo. Warto jest tu nadmienić to, iż winę za przeziębienie ponoszą zwykle wirusy, a nie bakterie. Zatem antybiotyki są znacznie mniej dopasowane do przyczyny choroby. Ponadto z łatwo dostępnych produktów warto jest dodać czarny bez, czy to w formie naparu, czy też domowo przygotowanych syropów.

2 komentarze do “Jak zwalczać przeziębienie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *