Leczenie bólu u starszych pacjentów

Leczenie bólu u starszych pacjentów

Kiedy chodzi o środki przeciwbólowe, to apteki znają szereg różnych sposobów na to, by uśmierzyć różnego rodzaju bóle, jednak z wiekiem pacjenci coraz częściej odczuwają przewlekłe bóle i nie jest to aż tak oczywiste, by skutecznie im zaradzić. Najnowsze oceny mówią, że tylko 30 procent takich pacjentów jest optymalnie leczonych.

Jak zdiagnozować ból

To bardzo skomplikowane, gdyż ból traktowany jest jako piąty parametr życiowy, a jednocześnie aparatura do jego pomiaru nie jest możliwa do stosowania w takiej skali i formie, w jakiej to można ją spotkać do pozostałych. Ból przewlekły to taki, który trwa dłużej niż trzy miesiące lub dłużej niż proces gojenia się tkanek po operacji lub przebytej chorobie. Wtedy to sam uznawany jest za jednostkę chorobową i nie jest diagnostycznie użyteczny. Należy określić rodzaj bólu, bardzo często szczególnie w podeszłym wieku ból jest wielokierunkowy i ma różne podłoża. Wtedy to też apteka internetowa może wymagać większych zakupów.

Rodzaje leczenia

Podstawową formą jest naturalnie leczenie farmakologiczne, które znamy doskonale z najczęstszych rodzajów bólu. Ponadto warto jest także skorzystać z pomocy fizjoterapeuty i psychoterapii. Niektóre z rodzajów bólu mają podłoże w psychice człowieka i mimo pokonania ich fizycznych przyczyn, bardzo trudne jest wyeliminowanie jego odczuwania. Starsze osoby, czy to wskutek autosugestii, czy też mając zakorzenione odczuwanie bólu związanego z przebytymi i wyleczonymi schorzeniami, popadają w ten rodzaj dolegliwości.

2 komentarze do “Leczenie bólu u starszych pacjentów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *