Szczepionki czy to bezpieczne?

Szczepionki czy to bezpieczne?

Coraz więcej w ostatnim czasie mówi się na temat szczepionek i ich wpływu na zdrowie. Czy jest to do końca bezpieczne? Czy można opuszczać obowiązkowe szczepienia? Czy rodzice powinni móc decydować o swoich dzieciach? Pytań i odpowiedzi są dziesiątki.

Skąd wziął się cały problem

Ruch antyszczepionkowy jest coraz bardziej obecny i coraz więcej mówi się o nim publicznie. Szkodliwość szczepionek wyciągana jest na światło dzienne, jednakże nie wszystkie argumenty trafiają do lekarzy i szybko one są wyjaśniane przez nich. Ostatnie wydarzenia związane z pojawieniem się kolejnych zachorowań na odrę pokazują, że brak elementarnych szczepień może przysporzyć poważnych problemów zdrowotnych. Obecne w ogniskach tej choroby zaszczepione osoby były zupełnie bezpieczne. Albo nie były one zarażane, albo też ich objawy były bardzo delikatne, nie zagrażały ani zdrowiu, ani życiu.

Co mówią lekarze?

Najczęstszym argumentem antyszczepionkowców jest to, że składniki szczepionek powodują autyzm i jest to celowe działanie. Lekarze tłumacząc ten argument nie tylko obalają powodowanie autyzmu, ale również i innych chorób. Każdy produkt medyczny przed wprowadzeniem na rynek wymaga odpowiednich badań. Ponadto też po ich wprowadzeniu różne firmy i instytuty monitorują regularnie sytuację. Nie udowodniono żadnej korelacji między stosowaniem szczepień a wzrostem odsetku osób cierpiących na autyzm a także bardzo wielu innych chorób, o których powodowanie są oskarżane szczepienia. Jak widać nie trzeba bać się szczepień, to wiele dobrych rzeczy.

2 komentarze do “Szczepionki czy to bezpieczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *