Bioaron witamina D 600

Bioaron witamina D – preparat uzupełniający niedobór witaminy D u dzieci

Witamina D jest bardzo istotnym oraz niezastąpionym elementem, którego nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. O jej prawidłowy poziom powinniśmy zadbać od tych najmniejszych lat, by zapobiec rozwojowi krzywicy u dzieci oraz osteoporozy u dorosłych. Jak wpływa witamina D u dzieci?

Witamina D

Jest to steroidowy hormon, wytwarzany z cholesterolu podczas eksponowania skóry na słońce. Dlatego też bardzo często jest nazywana witaminą słońca. Jest ona rozpuszczalna w tłuszczach, również lepiej się z nimi wchłania w naszym organizmie. U dzieci wspomaga ona prawidłowy rozwój, ułatwia wchłanianie wapnia, który jest niezbędny dla mocnych oraz zdrowych kości i zębów.

Bioaron D

Konsekwencje niedoboru witaminy D u niemowląt i dzieci

Niedobór witaminy D u niemowlaków oraz dzieci skutkuje występowaniem: płaskiej główki z tyłu oraz wypukłych guzów na czole. Przyczynia się do przedłużenia się procesu zrostu ciemiączka, a także do występowania żabiego brzuszka. Brak witaminy D objawia się:

  • Krzywicą gdzie kości są wykrzywione i miękkie
  • Opóźnionym ząbkowaniem
  • Częstymi infekcjami dróg oddechowych
  • Spowolnionym wzrostem
  • Wzmożonym napięciem mięśni
  • Nerwowością

Bioaron witamina D

Witaminę D należy uzupełniać zarówno u niemowlaków, dzieci starszych jak i dorosłych. W dobrych aptekach można nabyć preparaty Bioaron z witaminą D firmy PhytoPharm. Są to suplementy diety, które różnią się zawartością witaminy D w kapsułce. Dla niemowląt dostępny jest Bioaron D, który zawiera 400 j.m. tej witaminy. Dla dzieci powyżej pierwszego roku życia dostępny jest Bioaron D 800, natomiast dla dorosłych Bioaron D 1000, 2000 lub 4000.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *